Woody Allen. Król życia i komedii, muzyk, aktor i reżyser, mistrz słowa i jedna z największych gwiazd Hollywood.
Jak żyją sławni ludzie?
09 czerwca 2020, 15:01
Sławni ludzie znani są z prasy, telewizji, portali społecznościowych i innych przekazów medialnych, które docierają do nas każdego dnia. Popularność, pozwalającą im żyć w blasku fleszy, zyskują przede wszystkim dzięki wykonywanej pracy, prowadzonej działalności, czy też wyjątkowym sukcesom i odkryciom.
Znane osoby można dostrzec we wszystkich branżach. Wykonują oni różne zawody – są odkrywcami, pisarzami, sportowcami, politykami lub artystami. Zajmują się dziennikarstwem, aktorstwem, działają w świecie modelingu, branży muzycznej, czy też po prostu są celebrytami znanymi głównie z tego, że są znani. Współcześnie potwierdzenie ich poczynań mamy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że przejrzy się zdjęcia i posty udostępniane przez nich w wirtualnej przestrzeni. Natomiast o znanych osobistościach z przeszłości możemy wiele się dowiedzieć z przekazów historycznych. Obserwując z bliska życie wyższych sfer, można zauważyć, że jest ono pełne ciekawostek oraz anegdot, które warto poznać. Niekiedy postępowanie sławnych ludzi może być dla nas wzorem do naśladowania, a także stać się źródłem inspiracji oraz motywacji do działania.
Rytuały sławnych ludzi, o których nie miałeś pojęcia!
Każdy człowiek posiada charakterystyczne tylko dla siebie nawyki, czy sposoby zachowań. Kreują one jego niepowtarzalną osobowość i pozwalają wyróżniać się wśród tłumu. Również znani ludzie słyną z nietypowych rytuałów oraz zadziwiających poczynań:
- Tom Hanks, aktor jest kolekcjonerem. Upodobał sobie zbieranie tradycyjnych maszyn do pisania. Na swoim koncie ma już ponad dwieście modeli, na których często zdarza się mu pisać listy do fanów.
- Leonardo da Vinci miał nietypowy nawyk związany ze snem. Stawiał na tak zwany sen polifazowy, który zakłada, że w ciągu doby, średnio co cztery godziny należy zrobić przerwę na dwudziestominutową drzemkę.
- Donald Trump rozpoczyna swój dzień bardzo wcześnie. Każdego ranka, zaraz po przebudzeniu się, otrzymuje zestaw informacji prasowych na swój temat. Pobieżne zapoznanie się z nimi jest dla niego dużym zastrzykiem energii.
- Beethoven upodobał sobie picie kawy. Codziennie przygotowywał ulubiony napój ze starannie wyliczonej liczby ziarenek kawy - miało być ich równo sześćdziesiąt. Jego nawykiem były także spacery, które pozwalały odpocząć i odszukać wenę oraz inspirację do tworzenia.
- Bill Gates posiada natomiast rytuał, który skutecznie pozwala mu zasnąć. Uwielbia książki, dlatego każdy dzień kończy przynajmniej kilkuminutową lekturą.
- Marcel Proust tworzył swoje największe dzieła w wyjątkowo niewygodnej pozycji. Pracował bowiem leżąc na łóżku i podpierając się na łokciu lub za pomocą poduszek, które wkładał pod głowę. Mimo, że często skarżył się na bóle pleców oraz skurcze, nie zrezygnował z przyjętego modelu pracy.
- Swój rytm pracy ma również Remigiusz Mróz. Pisanie książek zaczyna już z samego rana, po czym wczesnym popołudniem robi przerwę na swoje drugie hobby, czyli bieganie. Następnie zjada obiad, ogląda ulubione seriale i powtórnie zasiada do pracy. Około północy kończy pisanie, a przed snem zawsze znajduje czas na dobrą lekturę.
- Barack Obama, za czasów gdy był Prezydentem USA, słynął ze zjadania dokładnie siedmiu lekko solonych migdałów. Taką przekąskę spożywał każdej nocy.
- Arnold Schwarzenegger stawia natomiast na zdrowy tryb życia. Każdy dzień rozpoczyna więc od wytrzymałościowego treningu cardio lub przejażdżki na rowerze.
- Mark Zuckerberg upodobał sobie najprostsze rozwiązania, które maksymalnie upraszczają jego życie. Dla przykładu każdego ranka ubiera się w bardzo podobny sposób, przez to nie traci czasu na tworzenie oryginalnych stylizacji.
//www.lukaszlyczkowski.pl/arnold-schwarzenegger-czlowiek-sukcesu/
Biografie sławnych ludzi, które warto przeczytać
Ostatnimi czasy na półkach księgarni pojawia się coraz więcej książek dokładnie opisujących sławnych ludzi – żyjących współcześnie, jak i tych, którzy czasy największej świetności już dawno mają za sobą. Zawartość tych lektur to nie tylko zapis ich wyjątkowego życia, ale również odpowiedź na pytania związane z tym jak osiągnąć podobny do nich sukces. Po które książki o znanych ludziach warto sięgnąć? Jakie postacie mają najciekawsze biografie, których treść wciąga niczym najlepsza powieść obyczajowa lub kryminał? Poniżej znajdziesz wiele interesujących propozycji.
Polacy, których życie warto poznać:
- „Kapuściński non – fiction” Artur Domosławski
- „Wodecki. Tak mi wyszło” Wacław Krupiński i Kamil Bałuk
- „Beksińscy. Portret podwójny” Magdalena Grzebałkowska
- „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamil Sipowicz
- „Miłosz. Biografia” Andrzej Franaszek
- „Szaflarska. Grać, aby żyć” Katarzyna Kubisiowska
- „Villas” Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz
- „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” Dominik Szczepański
- „Dymna” Elżbieta Baniewicz
- „Ania. Biografia Anny Przybylskiej” Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki
- „Lewy. Sylwetka piłkarza” Natalia Doległo
foto: //wydawnictwoagora.pl/ostatnia-plyta-zbigniewa-wodeckiego/
Światowe gwiazdy, których historia życia po prostu zachwyca:
- „Steve Jobs” Walter Isaacson
- „Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego” Alisa Statman i Brie Tate
- „Twarze Marylin Monroe” Sarah Churchwell
- „Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom” Leander Kahney
- „Leonardo da Vinci” Walter Isaacson
- „Coco Chanel. Sypiając z wrogiem” Hal Vaughan
- „The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia” Hunter Davies
- „Snapchat Story” Billy Gallagher
- „Freddie Mercury. Biografia legendy” Lesley-Ann Jones
- „Margaret Thatcher. Autoryzowana biografia. Zawsze naprzód” Chalres Moore
- „Tove Jansson. Mama muminków” Boel Westin
foto: https://altaonline.com/rebooting-steve-jobs/
Foto główne: - https://time.com/5467916/tom-hanks-hidden-heroes/